Семінар

На базі Руденківського ліцею, 29 жовтня 2024 року, пройшов обласний семінар на якому було обговорено питання автономії закладів освіти на сучасному етапі.  Захід відбувся з ініціативи директора Руденківського ліцею Андрія Дігтяря та кафедри освітньої політики Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського. До участі в семінарі були запрошені директори опорних закладів Полтавської області та начальники відділів освіти територіальних громад Полтавщини.  

У роботі семінару взяли участь селищний голова Геннадій Супрун, начальник відділу освіти Новосанжарської селищної ради Ірина Татамірова, консультант Новосанжарського центру професійного розвитку педпрацівників Євгенія Хмара. Науково-методичну координацію здійснювали Світлана Королюк, завідувачка кафедри освітньої політики Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського та Людмила Литвинюк  –  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.

Сучасні реалії рідко дають можливість зустрітися і безпосередньо поспілкуватися в дружньому колі однодумців, тому цілком зрозумілою є зацікавленість та активність управлінців під час проведення даного заходу, який зібрав більше сорока учасників. Приємно, що до активної участі та обговорення ключових питань семінару долучилися представники місцевої влади. Голова громади розповів про впровадження автономії закладів освіти з точки зору засновника, начальник відділу освіти презентувала автономію закладів як шлях до оптимального управління ресурсами, підвищення якості освітніх послуг та ефективності роботи закладів освіти, консультант центру професійного розвитку провела аналіз сучасних тенденцій та досвіду інших країн щодо впровадження автономії в освітні системи. Директор Руденківського ліцею розкрив практичні аспекти переходу на фінансову та організаційну  автономію закладу освіти,  покроково та із урахуванням усіх ризиків поділився безцінним досвідом. Про переваги та виклики автономного управління, конкретні результати та досягнення закладу освіти розповіла заступник директора Руденківського ліцею Наталія Євсюкова.  Актуальність теми викликала жваве обговорення, додаткові питання та обмін досвідом, адже через пару років всі заклади освіти повинні стати окремими юридичними установами із власною фінансовою базою та автономним управлінням. За якісну підготовку та проведення заходу організатори та голова громади отримали подяки від директора ПАНО ім. М.В. Остроградського Зелюка В.В.

Підсумовуючи роботу семінару, Людмила Литвинюк зазначила, що він започатковує цикл  заходів спрямованих на покращення управлінської та  фінансової грамотності керівників закладів освіти. У мінливому світі ми не можемо стояти на місці, потрібно теж змінюватися, вдосконалюватися і рухатися вперед. Тож, із вірою в перемогу і мирне майбуття, прямуємо далі, бо дорогу осилить тільки той, хто йде!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *