(витяг із Меморандуму співпраці педагогів, здобувачів освіти та батьків)

(Завантажити)

Ілюстрація від pch.vector з ресурсу freepik.com

4.1. Загальні правила поведінки

4.1.1.Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті  закладу.

4.1.2.Учень приходить в школу за 15-10 хвилин до початку занять чистий і охайний, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.

4.1.3.Ліцей – територія, на якій не місце будь яким видам зброї, зокрема ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам; спиртним напоям, сигаретам, наркотикам і іншим одурманюючим засобам і отрутам, а також токсичним речовинам і таблеткам.

4.1.4.Учні поводяться ввічливо та не використовують непристойні вирази й жести.

  • Йти із ліцею та його території в урочний час можна тільки з дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) .
    • У разі пропуску занять до 10 днів учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. Якщо учень неспроможний відвідувати школу в будь-який день через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня.
    • У разі пропусків 10 навчальних днів без поважної причини    справа дитини передається до  сектору Ювенальної превенції.
    • Учень  проявляє повагу до старших,  піклується про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші — молодшим, хлопчики — дівчаткам.
    • Поза школою учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я ліцею.
    • Учні бережуть майно ліцею, охайно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти й порядку на території ліцею.
    • Учням, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, потрібно передати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі ліцею, черговому вчителю, класному керівнику або  адміністрації ліцею.

4.1.12.Фізична конфронтація, залякування й знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів у школі та за її межами.

4.1.13.Учень старанно виконує домашні завдання в терміни, установлені шкільною програмою.

4.1.14.Учень   щодня веде записи домашніх завдань у щоденнику та подає  вчителеві для виставлення оцінки, отриманої на уроці.

4.1.15.Учень приносить на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти й письмове приладдя.

4.1.16.На території ліцею заборонені будь-які фінансові операції між учнями. Виключення складають шкільні економічні та благодійні проєкти.

4.1.17.Учням не дозволено замовляти будь-яку доставку на адресу ліцею та приводити тварин.

4.2. Поведінка на уроках

4.2.1.Учні входять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

4.2.2.Коли вчитель входить у клас, учні вітають його. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять.

4.2.3.Кожен учень відповідає за збереження  майна на своєму робочому місці.

4.2.4.Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він має звернутись до  вчителя.

4.2.5.Мобільним телефоном дозволяється користуватися тільки у випадках, визначених вчителем і пов’язаних із освітнім процесом. На контрольні , самостійні роботи або за вимогою вчителя мобільні телефони  знаходяться у портфелі у вимкненому стані.

4.2.6.Учні несуть відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних гаджетів.

4.2.7.Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати   виразно та  зрозуміло.

4.2.8.На уроці учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

4.2.9.На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу вчителя в спортивний зал учням входити забороняється. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов’язково присутні в залі, переодягнені в спортивну форму.

4.2.10.Для лабораторних занять у 7-11 класах необхідно мати лабораторний халат. Учні без халатів не допускаються до виконання   лабораторних робіт.

4.2.11.Учень має право в коректній формі доводити  свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

4.2.12.Учні зобов’язані знати й дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після них.

4.3. Поведінка учнів до початку, на перервах і після уроків

4.3.1.Під час перерви учень зобов’язаний:

  • вийти з класу, якщо попросить вчитель;
  • дотримуватись  вимог  чергового вчителя по поверху, чергового учня;
  • при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються і звільняють дорогу;
  • по сходах, коридорах ходити тільки по правій стороні;
  • забороняється використовувати непристойні вирази й жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.

4.3.2.Час перерви — особистий час кожного учня. Він може  проводити його за своїм  розумінням, проте не повинен заважати іншим.

4.3.3.Під час перерви учні можуть вільно переміщуватися по ліцею, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки.

4.3.4.Під час перерв учням категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.

4.3.5.На великій перерві, коли дозволяють погодні умови, учні можуть виходити на подвір’я на прогулянку.

4.3.6.Межі ліцею подвір»я під час перерв можна залишати тільки при наявності письмового дозволу батьків.

4.3.7.Під час перерв забороняється бігати по школі, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.

4.3.8.Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями й іншими предметами, застосовувати фізичну силу.

4.3.9.У ліцеї та на території категорично забороняється розпивання спиртних напоїв, куріння та вживання наркотичних речовин.

4.3.10.Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.

4.3.11.На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового адміністратора та адміністрації школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

4.4. Поведінка у їдальні

  • Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.

4.4.2. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

4.4.3.Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.

  • Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

4.4.5.Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.

4.4.6. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

4.4.7.Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.

4.4.8.Забороняється виносити з їдальні їжу (окрім випічки).

4.4.9.Дотримуватись правил особистої гігієни  під час харчування.

4.5. Вимоги до зовнішнього вигляду учнів

4.5.1.У ліцеї рекомендовано притримуватись офіційно-ділового дрес-коду. Можливо використовувати варіанти  стилю кежуал.

4.5.2.Необхідно мати охайний вигляд та акуратну зачіску (зібране волосся).

4.5.3.Не бажано зловживати косметикою й носити багато прикрас на заняття.

4.5.4.Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

4.5.5.Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

4.5.6.На вечори, концерти учні вибирають одяг за рекомендацією батьків і на свій розсуд.

4.6. Черговий по класу і школі

Черговий по класу учень під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

4.6.1.Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.

  • Черговий клас по школі (серед учнів 5-11 класів) має розпочати до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування по школі триває один навчальний тиждень протягом робочого дня (з 7.30 до 14.30).

4.6.3.Черговий клас по школі здійснює чергування згідно з обов’язками чергового класу, затвердженими на початку навчального року.

4.6.4.Чергові учні допомагають черговому адміністратору і черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком по школі, за виконанням усіма учнями цих правил.

4.6.5.У чергового класу мають бути бейджики.

4.7. Порушення

4.7.1. До таких відносяться: приниження гідності учнів та вчителів, залякування (у тому числі в інтернеті), загроза інформаційній безпеці та його інформаційно-комунікаційній системі, загроза фізичним насильством, заподіяння шкоди іншим у результаті бійки, дискримінація, расизм, сексизм, загроза насильства сексуального характеру, куріння, наявність або вживання алкоголю або наркотиків, крадіжки, грабунки, вимагання, вандалізм, загроза заподіяння шкоди, володіння порнографічними матеріалами, володіння зброєю або копією зброї та інші порушення.

4.7.2. Можливі наслідки  правопорушень:

  • негайна персональна зустріч із батьками.
  • відшкодування збитку шкільного майна.
  • передача справи на розгляд відповідних органів влади (поліція, прокуратура).

4.7.3. За поведінку дитини у ліцеї та на її території відповідальність несуть батьки.

4.7.4. При наявності п’яти доповідних про порушення учасника освітнього процесу інформація передається до сектору Ювенальної превенції та служби у справах дітей для відповідного реагування.